PŘÍBĚH PRVNÍ – TAJNÁ ŘEČ

Obraz nelže

Každá fotografie je vlastně takovou nepsanou knihou, příběh v obraze beze slov, který o nás řekne více, než bychom si dovedli představit. Fotografie totiž mluví tajnou řečí – plnou podvědomých kódů, symbolů a obrazů. Nejlepší zpráva je, že tento tajný jazyk můžeme využít ve svůj prospěch – ke zlepšení našeho života.

Jinými slovy řečeno – i zdánlivě tak běžná věc, jako je naše vlastní fotografie, nám může v našem životě hodně pomoci.

Co o vás prozradí vaše fotka?

Říká se, že obraz vydá za tisíc slov. Když vás něco trápí v životě nebo v práci, taková fotka vám může pomoci proměnit váš život. 80% informací vnímáme zrakem, a proto je fotka velkým pomocníkem při jakékoliv změně, kterou si přejeme. Každá fotka o nás samotných mnohé prozradí a mnohé nám napoví, jen v ní musíte umět správně číst.fotokoucink kolaz2

 

 

Jak vám může taková fotka vlastně pomoci?

  • uvidíte se v novém – lepším světle, zjistíte že i vy jste krásní, stoupne vám sebevědomí
  • ujasníte si, s čím nejste v životě či práci spokojeni
  • zjistíte, co si opravdu přejete
  • najdete možnosti a řešení, jak svou situaci proměnit k lepšímu
  • sestavíte si plán s konkrétními kroky, jak dosáhnout toho co si přejete

Jak s fotkou správně pracovat

Jednoho dne mě napadlo propojit to nejlepší z oblasti fotografie a koučinku, a od té doby klienti rádi využívají mou metodu fotokoučink. Vy přicházíte s vaším životním či pracovním tématem, které vás trápí a rádi byste jej změnili. S fotokoučem si budete chvíli povídat, své téma si pojmenujete a ponoříte se do něj. A pak už fotokouč v pravou chvíli mačká spoušť fotoaparátu, a zachytí to nejdůležitější – vaše pravé já. Vaše aktuální trápení, ale hlavně to, co si přejete. Fotografie kromě toho také zachytí vaši skrytou krásu a vy budete mít ze sebe lepší pocit a stoupne vám sebevědomí.

Tajný recept

Tím to ale nekončí. Z fotografie se nestane pouze reprezentativní portrét, který si uložíte do počítače nebo zarámujete, ale dále s ní ještě společně pracujeme v důvěrném rozhovoru. Do právě pořízených fotografií se pořádně zanoříme, probereme co vás trápí, a speciální sada fotokoučovacích otázek vás povede k tomu, abyste si dokázali přijít na to, jak svou nevyhovující situaci vyřešit a změnit k lepšímu. Díky fotografiím pravděpodobně uvidíte věci, které jste doposud neviděli. Lépe se poznáte. Napadnou vás mnohé souvislosti. A také si odnesete v ruce plán, který vám pomůže postupnými kroky dojít tam, kam si přejete.

Profi fotka + vyřešený problém = 2 v 1

Fotokoučink pracuje na mnoha úrovních (tělo, mysl, srdce, duše) a proto je celý proces hluboký. Vaše vlastní fotografie slouží jako médium pro hluboký vhled, uvědomění, poznání, pojmenování, změnu úhlu pohledu, koučink zase jako moderní účinná metoda pro nalezení východiska, nového řešení a naplánování cesty k novému cíli. Právě v propojení toho nejlepšího z fotografie i koučování je ukrytá efektivní síla pro možnou změnu tématu, které vás v životě trápí.

Toužili jste někdy mít fotografie od profi fotografa? A trápí vás aktuálně něco v životě či práci, s čím si nevíte rady, a rádi byste našli řešení? S fotokoučinkem teď získáte obojí. Chcete to zažít taky? >> ANO <<

PŘÍBĚH DRUHÝ – GENETICKÁ LABORATOŘ

Ještě je tu druhý příběh. Jak to celé vlastně vzniklo. O křížení dvou druhů. Zajímá vás? Čtěte dále.

Když pacient potřebuje lék

Už je to nějaký čas, co jsem si stoupla za objektiv mého fotoaparátu, abych pro kamarádku uskutečnila jednu fotozakázku se speciálním zadáním. Fotila jsem různá témata jejího života, veselá i neveselá, abstraktní i konkrétní. Její myšlenky a pocity jsem se snažila zachytit objektivem. Nad hlavou nám pluly bouřkové mraky i spalující slunce a já se po pás brodila a plazila v mokrém zeleném obilí, se snahou být zcela napojená a zároveň téměř neviditelná, abych nenarušovala to, co se tam někde uvnitř její duše odehrávalo. To byl teprve začátek…

Když jsem pak fotografie doma upravovala, abych v nich podpořila a zdůraznila esenci toho, co měly vyjadřovat, začalo mi to docházet. To, co jsem na fotografiích viděla, nebyl pouze nějaký obyčejný vnější obraz zachycený v čase. Uviděla jsem duši, věci skryté pod povrchem, hloubky i výšiny, radost i bolest, marnost i naději, všechny stupně emocí a pocitů, vlastně život samotný, tak jak je. Fotky mluvily vlastním jazykem a posílaly jasné vzkazy – stačilo se jen pozorně dívat.

Klíč k novému životu

Viděla jsem tehdy vše, co lze v duši člověka spatřit. A jako kouč jsem si uvědomila, jaká to může být síla, když se člověk může podívat svému životu tváří v tvář, na obrázku, který nic neschová, který nelže. Je to něco jiného, než ty stovky fotek, na kterých se člověk za svůj život už tolikrát viděl a ještě uvidí. Je to záměrem, s jakým si člověk před objektiv stoupne. Je to záměrem, s jakým si fotograf a kouč v jedné osobě stoupne na druhou stranu, za objektiv. Je to tím, že se fotograf v danou chvíli nesnaží pořídit vyumělkované záběry, ale fotí skutečný život daného člověka, i jeho pravou krásu.

Nový živočišný druh

A tak jsem jako kouč najednou uviděla, že fotografie má velký potenciál pro práci s našimi vlastními životními tématy. Fotografie zachytí i to skryté a nevyslovené. A pak se na téma i na sebe samé můžeme díky fotografii podívat z odstupu, novýma očima, odjinud. Věci pojmenovat, přemýšlet o nich, hledat odpovědi a řešení. A tak se cosi zamíchalo v pomyslných laboratorních miskách a vznikl nový druh – tak se zrodila nová metoda – fotokoučink.

Funguje to

Těší mě, když klienti, se kterými jsem už měla tu čest fotit a následně vést nad fotografiemi rozhovor o jejich životě, říkají že to funguje. Fotografování je pro ně radostným zážitkem, na který dlouho vzpomínají. Odehrávají se u nich hluboké procesy uvědomění a přeměny. Objevují nové souvislosti a vidí to, co nikdy předtím nebyli schopni vidět, i přesto, že už vlastních fotografií předtím viděli stovky.

Tyhle fotografie jsou totiž jiné

Dozvídají se z nich o sobě samém mnoho nového. Objevují se rozličné emoce a pocity. Když se jim dostává podpory v podobě speciálních otázek, když spolu vedeme rozhovor, ujasňují si, co jsou jejich priority a přání a objevují, jak jich mohou dosáhnout. Pohled do očí vlastní duše na fotografii je něco, co s nimi vždy určitým způsobem pohne. Chcete to zažít >>na vlastní kůži hned<< nebo později?

Líbí se vám článek? Pošlete ho dále: